Monday, June 21, 2021
Fashion

Nosaki, kura kļūs par gada vērtīgāko dziesmu! Zināmi «Muzikālās bankas» finālisti – Lsm.lv

113views

Ar klausītāju un žūrijas balsojuma palīdzību noskaidrotas 15 fināla dziesmas, kas turpinās sacensību par 2020. gada vērtīgākās popa un roka dziesmas titulu Latvijas Radio 2 aptaujā “Muzikālā banka”. Balsojuma otrajā kārtā līdz 26. janvārim
“Muzikālās bankas” tīmekļa vietnē ikvienam reizi dienā ir iespēja pievienot papildu balsis.

Uzvarētājs tiks noskaidrots jau mēneša beigās – “Muzikālās bankas 2020” tiešraides apbalvošanas ceremonijā 30. janvārī pulksten 21.15. Pandēmijas dēļ finālšovs notiks bez skatītājiem klātienē, bet ceremoniju būs iespējams vērot LTV1, sabiedrisko mediju portālā LSM.lv un “Muzikālās bankas” “Facebook” kontā vai klausīties Latvijas Radio 2.

Apkopojot klausītāju balsis un ekspertu vērtējumu, “Muzikālās bankas” finālšovā par 2020. gada vērtīgākās dziesmas titulu sacentīsies (norādīts alfabēta secībā):

 1. Dejo vientulību“ – Intars Busulis
 2. Drāma“ – MARTA
 3. Garīgais arī“ – “Musiqq”
 4. Haosā“ – “Astro’n’out” & “Sudden Lights”
 5. Ietin mani“ – Ivo Grīsniņš-Grīslis
 6. Ir lemts kopā būt“ – Iveta Baumane & Roberts Pētersons
 7. Lai jau deg“ – Ivo Fomins
 8. Mālos pelēkos“ – “Triānas parks” un Igo
 9. Mēs vairs nē“ – Samanta Tīna
 10. Panama“ – “Tautumeitas”
 11. Stāvēt tuvāk“ – “Dagamba”, pied. Patrisha
 12. Šis ir mans laiks“ – Aminata
 13. Tavs karogs“ – “The Sound Poets”
 14. Tūrists“ – Dons  
 15. Vasara bez internetiem“ – “Carnival Youth”

“Jo īsāks saraksts, jo grūtāka izvēle. Un galā būs pārsteigums visiem, jo šogad nav viena, izteikta līdera – to redzam gan klausītāju sīvajā balsojumā, gan dzirdam no žūrijas locekļiem. Liels prieks par “Muzikālās bankas” debitantiem – pirmo reizi finālšovā uz skatuves kāps Ivo Grīsniņš-Grīslis, “Dagamba”, Iveta Baumane & Roberts Pētersons, “Sudden Lights” un “Carnival Youth”. Interesanti, kā jaunie ar pieredzējušajiem sarindosies – kauliņi ir mesti, un gada vērtīgāko dziesmu uzzināsim jau pavisam drīz,” stāsta Latvijas Radio 2 galvenais redaktors Kaspars Mauriņš.

“Muzikālās bankas” fināla dziesmas līdztekus klausītāju balsojumam vērtē arī neatkarīga un starptautiska žūrija, kurā piedalās dziedātāja Dināra Rudāne, mūziķis, komponists, producents Reinis Sējāns, dziedātāja Olga Rajecka, komponists, diriģents Jēkabs Jančevskis, reperis, bītmeikeris, producents ansis, operdziedātāja Jolanta Strikaite-Lapiņa, dzejnieks Kārlis Vērdiņš, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības LaIPA izpilddirektore Liena Grīna, “Sony Music Baltic” pārstāvis, grupas “Ewert and The Two Dragons” menedžeris Tomass Oljums (Toomas Olljum), Lietuvas Mūzikas asociācijas dibinātājs, mūzikas aģentūras “M.P.3” vadītājs Vaidas Stackevičius.

Klausītāju un ekspertu vērtējums pirmajās divās balsošanas kārtās ir 50% pret 50%. Savukārt finālšova tiešraides laikā notiekošajā trešajā kārtā 50% vērtējuma ietekmēs skatītāju un klausītāju telefonbalsojums, bet atlikusī puse veidosies no 1. un 2. kārtas rezultātiem.

Par “Muzikālo banku”

“Muzikālā banka” ir populārākā latviešu mūzikas kanāla Latvijas Radio 2 rīkota aptauja, kurā ik gadu klausītāji nosaka vērtīgākās un mīlētākās pašmāju dziesmas. Latvijas Radio 2 ēterā “Muzikālā banka” skan trīs reizes nedēļā – otrdienās un ceturtdienās pulksten 14.05 un sestdienās no pulksten 12.00. Visa gada garumā klausītāju balsojums mājaslapā muzikalabanka.lv nosaka nedēļas, mēneša un gada vērtīgākās popa un roka dziesmas. Tradicionāli “Muzikālās bankas” gada aptauja noslēdzas ar vērienīgu apbalvošanas ceremoniju, kurā piedalās to dziesmu autori un izpildītāji, kuru darbi no klausītāju un žūrijas puses tiek novērtēti visaugstāk.

Šogad “Muzikālā banka” notiks jau 21. reizi. Līdz šim tajā visvairāk lauru plūkusi grupa “Prāta vētra” un Dons.  Pagājušajā gadā par vērtīgāko dziesmu tika atzīta Dona izpildītā “Es nāktu mājās”. Otro vietu ieguva “Triānas parka” un Intara Busuļa dziesma “Kamēr”, bet trešo – “Singapūras satīna” dziesma “Piededzini mann”, piedaloties Horenam Stalbem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Leave a Response